XI „Nasze Maliniaki”

Maliniaki 1W niedzielę 12 sierpnia na Placu Malinowym w Sobisce odbył się festyn rodzinny „Nasze Maliniaki”. To już jedenasta edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji jak i w poprzednich  nie zabrakło  atrakcji, a i pogoda jak co roku zachęcała do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Po przywitaniu licznie zgromadzonej publiczności przez przewodniczącą  Rady Gminy Adamów, a jednocześnie sołtys Sobiski Krystyny Bujak oraz dyrektora Domu Kultury w Woli Gułowskiej Karola Ponikowskiego na scenie rozpoczęły się występy artystyczne. Zaprezentował się Międzypokoleniowy Zespół Obrzędowy „Zawsze Razem” z Woli Gułowskiej z widowiskiem „Krzciny u Maciejów. Grupa, której opiekunem i reżyserką jest Zofia Kozłowska, nawiązał do dawnych ludowych tradycji, przesądów związanych z narodzinami i chrztem dziecka. Jak zawsze występ tego amatorskiego teatru mógł liczyć na dobre przyjęcie ze strony publiczności, której szczególnie do gustu przypadła zastosowana tam gwara ludowa. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach festynu, gdyż gros programu przeznaczone było właśnie dla nich, a czuwali nad tym specjalni animatorzy. Było: malowanie twarzy, animacje , konkursy z nagrodami i „dmuchańce”, a to tylko niektóre z przygotowanych rozrywek.

Nie zabrakło też regionalnych produktów kulinarnych, w tym oczywiście pysznych ciast, które przygotowały panie z Sobiski z wykorzystaniem tegorocznych zbiorów malin. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem „ADEKS”.
Organizatorami „Naszych Maliniaków” byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Adamów „Jedność” , Dom Kultury-Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Krystyna Bujak, sołtys wsi Sobiska, przewodnicząca Rady Gminy Adamów- „ Nasze Maliniaki zorganizowaliśmy już po raz jedenasty. Jest to dla naszej społeczności ważne wydarzenie, które bardzo integruje mieszkańców Sobiski. Cieszymy się, że właśnie na to święto przybywają do nas ludzie z okolicznych miejscowości i gmin. Od czasu pierwszych Maliniaków wiele się zmieniło, powstała Malinowa Chata, która pełni dla naszej miejscowości ważną funkcję, czy plac zabaw. Myślę, że dzięki temu przedsięwzięciu Sobiska zapisała się w świadomości okolicznych jako Malinowa Wieś.”

Karol Ponikowski- „ Po raz kolejny mogliśmy spotkać się na fajnej imprezie rodzinnej jaką są „Maliniaki”. Osobiście bardzo doceniam zaangażowanie mieszkańców w to przedsięwzięcie, które na trwałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w gminie Adamów. „Nasze Maliniaki” są przykładem inicjatywy oddolnej płynącej od mieszkańców, którzy biorą na swoje barki trudy organizacji. Bardzo się cieszę, że Dom Kultury może takie przedsięwzięcia wspierać.”

maliniaki 2