XI Majówka Myśliwska

DSC04325W niedzielę 27 maja w Woli Gułowskiej odbyła się już jedenasta Majówka Myśliwska. Organizatorami przedsięwzięcia jest Wojskowe Koło Łowieckie „304 Ryś”, Dom Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Okręgowa Rada Łowiecka w Siedlcach i Polski Związek Łowiecki. Jak co roku wydarzenie pełne było zarówno odpowiedniej dostojności ale i atrakcji. Majówkę rozpoczęła uroczysta zbiórka pocztów sztandarowych pod Domem Kultury (w tym roku było ich 24). Zaproszonych gości i wszystkich uczestników przywitał prezes WKŁ „304 Ryś” i główny pomysłodawca przedsięwzięcia Adam Stempniak. Podczas tej części uroczystości dokonano aktu nadania sztandarów dwóm kołom łowieckim „Knieja” i „Lir”. Ponadto wręczono odznaczenia PZŁ wśród których znalazło się najwyższe czyli ZŁOM, oraz Złote, Srebrne i Brązowe, Medale Zasługi.

W południe w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odprawiona została Msza Święta. W homilii kapelan myśliwych ks. Marek Antonowicz przypomniał sylwetkę ich patrona św. Huberta oraz odniósł się za do misji jaką wykonują współcześni łowczy. W tej części uroczystości głos zabrał również obecny na Majówce wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. W swoim wystąpieniu dziękował on myśliwym za ich wkład zarówno w rozwój i przekazywanie tradycji, jak i naturalną i świadomą kontrolę ekosystemu. Po nabożeństwie w ogrodach przyklasztornych odbyła się tradycyjna biesiada otwarta dla wszystkich. Skosztować można było pysznej grochówki, ale i wszelkiego dobrodziejstwa z naszych lasów przyrządzonych po myśliwsku. Od godziny 16 przed Domem Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków rozpoczęło się pasmo koncertów. Na początek w specjalnym repertuarze myśliwskim połączonym z utworami związanymi ze stuleciem niepodległości wystąpił Zespół Reprezentacyjny Muzyki Myśliwskiej PZŁ. Po dawce wysokiej sztuki przyszedł czas na coś luźniejszego. W swoim programie satyrycznym przed publicznością zaprezentował się Piotr Pręgowski, aktor znany szczególnie ze swojej roli Pietrka w popularnym serialu „Ranczo”. Na koniec rytmy ludowe w najlepszym wykonaniu zapewnił zespół „Kalina Folk” z Polichny. Puentując można stwierdzić, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie było godnie, dostojnie, smacznie i wesoło.

Karol Ponikowski: „Majówka Myśliwska na trwałe wpisała się w program imprez kulturalnych gminy Adamów. Chciałbym po raz kolejny serdecznie podziękował panu prezesowi WKŁ „304 Ryś” panu Adamowi Stempniakowi, dzięki któremu ta impreza w ogóle powstała i dziś ma już swoją bardzo bogatą tradycję. Cieszę się że wspólnie możemy organizować przedsięwzięcie o tej randze i zasięgu. Majówka jest wydarzeniem, które nas wyróżnia. Przybywają na nią nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale także goście z daleka. Zawsze staramy się przygotować program skierowany do wszystkich odbiorców. Myślę, że w tym roku było podobnie. Naprawdę miło było patrzeć, jak wszyscy dobrze się bawili.”

DSC04296 DSC04298 DSC04301 DSC04307 DSC04330 DSC04337 DSC04338 DSC04341 DSC04343 DSC04349 DSC04353 DSC04367 DSC04387 DSC04408 DSC04411 DSC04414