WOLA GUŁOWSKA – ODKRYWAMY TAJEMNICE HISTORII

24 kwietnia na terenie miejscowości – Wola Gułowska, w ramach programu Młody Obywatel, który prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK odbyła się GRA MIEJSKA, o temacie przewodnim: „WOLA GUŁOWSKA – ODKRYWAMY TAJEMNICE HISTORII”.

2

Organizatorami tej nowatorskiej formy rozrywki byli: Młodzieżowa Rada Gminy Adamów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie, we współpracy z Domem Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.
Głównym bohaterem tej gry był gen. Kleeberg i jego żołnierze z Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”.
Na wstępie zostały przypomniane zasady gry, po czym gracze ruszyli w drogę. Podczas zabawy uczestnicy wykonywali różne zadania, rozwiązując nie łatwe łamigłówki, szukając ukrytych wskazówek, odwiedzając tajemnicze miejsca, a po drodze czekało na nich wiele przeszkód i niespodzianek. W trakcie zabawy uczestnicy nie tylko przybliżyli sobie postać samego Generała i jego towarzyszy, ale również poznali zabytki i miejsca ważne dla tutejszych mieszkańców.
Po zrealizowaniu zadań gracze zgromadzili się w holu budynku Domu Kultury, gdzie oddali swoje wypełnione karty z odpowiedziami i oczekiwali z niecierpliwością na wyniki, które przedstawiały się następująco:
I m-ce zajęła drużyna w skład której weszli: Emilia Jazurek, Sylwia Omelańczuk i Paweł Kalicki;
II m-ce: Ewelina Araźna, Klaudia Polak, Antonina Kozłowska;
III m-ce: Jakub Szczepaniak, Arkadiusz Szczęsny, Damian Ozygała.
Nie mogło zabraknąć również nagród i dyplomów dla uczestników, które wręczali: Sławomir Skwarek – Wójt Gminy Adamów, Karol Ponikowski – Dyrektor Domu Kultury w Woli Gułowskiej, Anna Polak oraz Iwona Adamska.
Gra pokazała uczestnikom propozycje alternatywnej formy spędzania wolnego czasu, jak również dała możliwość zapoznania się z dorobkiem kulturowym i historycznym miejscowości.