Wojsko opanuje Wolę Gułowską

wojsko w Woli  W niedzielę żołnierze znów opanują Wolę Gułowską. Jednym z głównych elementów obchodów 77 rocznicy ostatniej bitwy kampanii 1939 r. będzie nadanie sztandaru 3 Pułku Strzelców Konnych Batalionowi Dowodzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Fundatorem sztandaru jest społeczeństwo gminy Adamów, co jest wydarzeniem historycznym i bez precedensu w skali innych samorządów. W związku z taką formułą uroczystości oprócz tradycyjnych już pokazów kawaleryjskich, spodziewamy się również obecności oraz pokazów regularnego wojska. Dodać należy, że przybędzie ono 2 października do Woli Gułowskiej w znacznej sile. Do dnia dzisiejszego potwierdzono przybycie:


– Żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (około 200 osób!!!)
– Pułków Kawalerii Ochotniczej, na czele ze szwadronem Toporzysko w barwach 3 Pułku Strzelców Konnych (około 100 osób)
– Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Zarząd Wojewódzki z Lublina z prezesem mjr. Tadeuszem Sobieszkiem
– Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych z wiceprezesem płk. Marianem Wojtasem
– Stowarzyszenie Synów Pułku Ziemi Lubelskiej na czele z płk. Tadeuszem Róg
– Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej
– Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich
– Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej na czele z gen. brygady Jerzym Cichocki,
– 10 Pułk Ułanów Litewskich z Białegostoku, z którym przybędzie ks. komandor porucznik Marian Wydra oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku płk. Jan Górniak

Oczywiście nie możemy zapomnieć o „naszym” pułkowniku Zbigniewie Makowieckim, weteranie tutejszych walk, który przybywa do nas z Londynu.

Zapowiada się bardzo podniośle, uroczyście ale i niezwykle ciekawie. Zapraszamy do spędzenia najbliższej niedzieli w Woli Gułowskiej.

wojsko w Woli 2