Wieczór autorski Tadeusza Adamskiego

zdjęcie tytułowe26 kwietnia w Domu Kultury- Pomnik czynu Bojowego Kleeberczyków, odbył się wieczór autorski Tadeusza Adamskiego. Pan Tadeusz – na co dzień rzeźbiarz mieszkający w Sobisce- promował swoją książkę „Historia rzeźby ludowej w powiecie łukowskim, czyli, kiedy, gdzie i jak powstał Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, rzeźbiarze, przyjaciele, rodzina autora oraz ci którym twórczość ludowa jest bliska. Podczas wieczoru Tadeusz Adamski, z charakterystycznym sobie poczuciem humoru, ale i pasją opowiadał o idei powstania książki, o swoim dorobku artystycznym, o tym jak zarażał swoim zamiłowaniem innych. Nie obyło się bez opowieści ze smaczkiem, o których przeczytać możemy w publikacji. Autor odczytał nazwiska wszystkich rzeźbiarzy ludowych z naszego terenu, również tych zmarłych, którym uczestnicy spotkania oddali hołd.

W przemówieniach okolicznościowych wójt Sławomir Skwarek i starosta Włodzimierz Wolski podkreślali zasługi, zarówno Pana Tadeusza, jak i całej rodziny Adamskich dla rozwoju lokalnego rękodzielnictwa. Przyznać trzeba, że spotkanie upłynęło w naprawdę świetnej atmosferze i Ci, którzy w nim uczestniczyli bardzo to podkreślali. Zakończone zostało autografami i dedykacjami, które artysta wpisywał w swojej publikacji uczestnikom, oraz poczęstunkiem. Wato dodać, że wczoraj Tadeusz Adamski ujawnił swój kolejny talent … grę na gitarze i śpiewJ

Przypominamy, że publikacja została wydana nakładem Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków, ze wspólnych środków placówki i gminy Adamów. Książkę można nabyć w Domu Kultury w Woli Gułowskiej, jest ona dostępna także w księgozbiorze Biblioteki w Adamowie. Jeszcze raz gratulujemy autorowi i zapraszamy do lektury.

DSC03972

DSC03985DSC04005