Pożegnanie lata w Gułowie

gulow_lato_2015_1bW miejscowości Gułów 23.08.2015r. na wiejskim placu zabaw od rana trwały prace przygotowawcze przed rozpoczęciem festynu. Organizatorzy – Rada Sołecka Gułów, Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Leszek Klimek z niepokojem spoglądali w niebo, gdyż prognozy pogody na ten dzień nie były optymistyczne. Jednak pogoda dopisała i utrzymała się do samego końca festynu. Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00 uroczystym otwarciem imprezy przez Karola Ponikowskiego – Dyrektora Domu Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków oraz Jarosława Biadunia – radnego Gminy Adamów, którzy przywitali zgromadzonych na tamtejszym wiejskim placu zabaw mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Po tym uroczystym wstępie Karol Ponikowski poprowadził Konkurs Wiedzy o Gminie Adamów, w którym uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu historii naszej gminy i nie tylko. Pomimo zróżnicowanego stopnia trudności pytań siedmioro uczestników konkursu wspólnymi siłami z publicznością dało radę Emotikon wink. Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał tytuł Mistrza Wiedzy o Gminie Adamów oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Następnie przyszedł czas na występy artystyczne. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się gościnnie zespół śpiewaczy „Czerwona Jarzębina” ze Stanina, a po nim przyszedł czas na występ naszego zespół śpiewaczy „Modry Len” z Adamowa. Jako ostatni w tej części na scenie wystąpił Mieczysław Borkowski z harmonijką (samouk z podsiedleckiej wsi). Po jego występie, który wzbudził w odbiorcach różne emocję przyszedł czas na konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, które poprowadził Dariusz Dzido. Konkurencję dla dzieci zostały przeprowadzone na zewnętrznej siłowni na placu. Dzieciaki, które zwyciężyły w poszczególnych konkurencjach otrzymały nagrody z rąk przedstawicieli Rady Sołeckiej z Gułowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci był dmuchańce, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieciaków. Nie zabrakło również konkurencji dla dorosłych, gdzie przygotowano konkurs noszenia beczki piwa. W tej rywalizacji udział wzięło siedmiu mężczyzn, w tym również radny Gminy Adamów Jarosław Biaduń, który zajął drugie miejsce z wynikiem 550 m. Pierwsze miejsce w tej siłowej konkurencji zdobył mieszkaniec Gułowa Andrzej Król. Tak jak w przypadku innych konkurencji wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Po emocjach związanych z nagrodami przyszedł czas na zabawę taneczną przy dźwiękach muzyki zespołu Never, która była ostatnim elementem tej imprezy. W imprezie udział wziął również Sławomir Skwarek – Wójt Gminy Adamów oraz przedstawiciele Rady Gminy Adamów.
Pożegnanie lata 2015 już za nami. Pozostają nam wspomnienia uchwycone na zdjęciach i oczekiwanie na przyszłoroczny festyn. Jednak to nie ostatnia impreza tego roku „pod chmurką” organizowana przez Dom Kultury w Woli Gułowskiej. Szczegóły już wkrótce.