KUSAKI 2016

12657985_625225607615763_5323596868604869131_o22

Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej od kilku już lat zaprasza mieszkańców całego powiatu na imprezę folklorystyczną „Kusaki”. Po przez organizację tej imprezy Dom Kultury w Woli Gułowskiej kultywuje ludowe obrzędy i zwyczaje związane z końcem karnawału, przypadającym na ostatnie trzy dni przed Środą Popielcową. Tegoroczne spotkanie odbyło się 31 stycznia o godz. 15.00 w Zespole Szkół w Adamowie i trwało do godz. 20.00.

Organizator imprezy Karol Ponikowski, dyrektor Domu Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej na wstępie przywitał przybyłe zespoły oraz licznie zgromadzonych gości, a następnie poprowadził imprezę.
W trakcie trwania całej imprezy przybyła na to spotkanie publiczność mogła wysłuchać i obejrzeć występy następujących zespołów:
– zespół „Polne kwiaty” z Woli Gułowskiej,
– zespół „Jagódki” ze Żdżar,
– zespół „Kresowianki” z Włodawy,
– zespół „Szalinówki” z Hordzieżki,
– zespół „Jutrzenka” z Rogoźnicy,
– zespół „Modry len” z Adamowa, oraz pań z
Klubu Aktywnych Kobiet ze Stężycy.
Popisy wokalne zespołów dodatkowo wzmacniał akompaniament kapel.Jak widać powyżej w tegorocznej edycji „Kusaków” wzorem lat poprzednich wzięły udział także grupy folklorystyczne spoza terenu gminy Adamów, które odpowiedziały na zaproszenie Domu Kultury w Woli Gułowskiej i zespołu Modry Len.
Oczywiście jak w poprzednim roku na scenie swój popis wokalny dali Filip i Marcel Bartosiewicz, którzy otrzymali liczne brawa od publiczności.
Podczas trwania części artystycznej nie mogło zabraknąć występów kabaretowych, które wzbudziły wśród publiczności największe emocję. Zostały one przygotowane i odegrane przez zespół „Polne Kwiaty” z Woli Gułowskiej przygotowany przez panią Zofię Kozłowską oraz zespół „Modry len” z Adamowa prowadzony przez panią Alinę Górczyńską. Po zakończeniu części artystycznej organizator Karol Ponikowski wraz z Wicestarostą powiatu łukowskiego – Włodzimierzem Wolskim, Wójtem Gminy Adamów – Sławomirem Skwarkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Adamów – Krystyną Bujak, Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Adamów – Andrzejem Cąkałą i Zdzisławem Madejem podziękowali wszystkim przybyłym zespołom za pomoc w realizacji imprezy folklorystycznej. Na zakończenie jak tradycja nakazuję odbyła się tradycyjna kusakowa uczta i spontaniczne tańce wśród uczestników spotkania.
Zapraszamy za rok.