Festyn „najlepiej z rodziną” – przeżyjmy to jeszcze raz

30 maja na placu przy Zespole Szkół w Adamowie miał miejsce Festyn „Najlepiej z rodziną”. Został on zorganizowany przez Dom Kultury-Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej we współpracy ze szkołami z terenu gminy Adamów oraz Młodzieżową Radą Gminy.
Pretekstem do zorganizowania festynu był Dzień Rodziny oraz przede wszystkim nadchodzący Dzień Dziecka.
Patronat nad imprezą objął wójt gminy Adamów p. Sławomir Skwarek.

powitanie festyn


Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00 powitaniem uczestników przez dyrektora Domu Kultury w Woli Gułowskiej p. Karola Ponikowskiego oraz Wójta Gminy Adamów p. Sławomira Skwarka. Po przemówieniach na scenie rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez szkoły z terenu gminy Adamów.
Na scenie odbył się również pokaz sztuk walki, oraz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Adamowie. Poza występami artystycznymi szkoły przygotowały różnorodne stoiska z których mogły skorzystać dzieci oraz młodzież. Największą frekwencją cieszyło się stoisko fryzjerskie oraz gastronomiczne Zespołu Szkół w Adamowie.
Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej również miało swoje stoisko, gdzie można było przymierzyć prawdziwy hełm, czapkę polową czy założyć maskę przeciwgazową. Jednak prawdziwym wyzwaniem na naszym stoisku było rozbicie namiotu z dwóch żołnierskich płaszczy przeciwdeszczowych. Młodzieżowa Rada Gminy zorganizowała podczas trwania imprezy Rodzinną Grę Terenową, jak również zaprezentowała się ze swoim stoiskiem. Dodatkowo na orliku rozgrywały się gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. Szczególnie najmłodsi dopingowani przez swoich rodziców oddawali się różnorakim zabawom sportowym. Wszyscy, którzy odwiedzili jakiekolwiek stoisko czy wzięli udział w konkurencjach sportowych brali udział w losowaniu bardzo cennych nagród(sprzęt sportowy, plecaki, słuchawki, tablety multimedialne, drukarka) ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Losowanie było prowadzone przez dyrektora Domu Kultury p. Karola Ponikowskiego oraz Wójta Gminy Adamów p. Sławomira Skwarka z pomocą Dyrektorów Szkół: p. Ryszarda Kanie i p. Janusza Grochowskiego. 72 szczęśliwców wróciła do domu podwójnie zadowolona. Ostatnim elementem festynu po losowaniu nagród była dyskoteka. Dodatkową atrakcją dla dzieci były dmuchańce i stoiska z zabawkami. Na szczęście pogoda nie zawiodła organizatorów i wszystko przebiegło zgodnie z planem.
Dziękujemy za tak liczny udział i pomoc przy realizacji imprezy.
Zapraszamy za rok!