Festyn „Najlepiej z rodziną”

najlepiej z rodziną 6Festyn „Najlepiej z rodziną” odbywający się corocznie w okolicach 1 czerwca, otwiera sezon imprez plenerowych w naszej gminie. Okazją jest święto w kalendarzu wyjątkowe – Dzień Dziecka. Chociaż wszyscy dziećmi jesteśmy, tego dnia uwaga skupia się na najmłodszych. Po zeszłorocznych przygodach z deszczem, organizatorzy, nie szczędząc sił i środków pogodę zamówili w wersji „Santorini”. Festyn jest świętem dzieci i dla dzieci. Tego dnia wszystko było dla nich i przez nich. Scena przy Zespole Szkół w Adamowie przez dwie godziny była wypełniona występami naszych pociech od przedszkola do – rymuje się „Opola”, ale to miasto ma ostatnio złą prasę – więc napiszemy, do…kabaretu z Gimnazjum im. SGO „Polesie” z Adamowa. Rym biały :-).


Długo zajęłoby wyliczanie. Poza sceną też buzowało – dmuchańce, wata cukrowa, popcorn. Jak co roku gminne szkoły przygotowały stoiska ze słodkościami, grami, quizami, konkurencjami sportowymi. Każdy, kto aktywnie uczestniczył w festynie (grał, odpowiadał, skakał, rzucał) otrzymywał kupon. I ten kupon brał udział w losowaniu, w tym roku wyjątkowo atrakcyjnych, nagród. Czego tam nie było: samochodów, skuterów, łodzi motorowych, mieszkań pod klucz. Tego nie było. To mało atrakcyjne nagrody z punktu widzenia przedszkolaka albo trzecioklasisty. Za to były: tablety, zestawy audio, myszy bezprzewodowe, powerbanki, piłki do nogi i do siatkówki, zestawy do badmintona i wiele innych. Losowanie nagród wzbudziło emocje porównywalne z tymi z szatni Legii Warszawa, kiedy w Białymstoku sędzia doliczył 10 minut. Na szczęście wszyscy tego dnia w Adamowie byli legionistami a nie lechistami. Tego dnia Adamów był szczęśliwy.
P.S. Organizatorami festynu był Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminna Komisja Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz szkoły z terenu gminy Adamów

najlepiej z rodziną 4 najlepiej z rodziną 3 najlepiej z rodziną 2 najlepiej z rodziną 1 najleiej z rodziną