„Dzień Adamowa i Okolicy” już za nami

21 czerwca na terenie Stadionu LKS „Sokół” w Adamowie miał miejsce coroczny festyn z okazji „Dnia Adamowa i Okolicy”.
Organizatorem imprezy był Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, honorowy patronat objął wójt gminy Adamów – Sławomir Skwarek.

1
Festyn rozpoczął się o godz. 14:00 uroczystym otwarciem przez Karola Ponikowskiego – dyrektora Domu Kultury w Woli Gułowskiej, Sławomira Skwarka – wójta gminy Adamów oraz Andrzeja Cąkałe – wiceprzewodniczącego Rady Gminy.
Po tym uroczystym wstępie na scenie rozpoczęły się występy artystyczne mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości.
Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych z Adamowa.
Po nich wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, przygotowani przez pana Marka Józwika.
Następnie przyszedł czas na występ zespołów ludowych. Na scenie wystąpiły kolejno następujące zespoły: „Ale Baby” z kapelą z Berezy, „Wrzos” z Kąkolewnicy, „Mroczkowiacy” z Jeleńca.
Po występie gości zaprezentowali się przedstawiciele naszej gminy, byli to: Filip i Marcel Bartosiewicz oraz zespół „Modry len” z kapelą.
Po takiej dawce folkloru przyszła kolej na inne występy. Na scenie zaprezentował się zespół taneczny „Volstars” z Woli Gułowskiej w dwóch choreografiach. Układ taneczny przygotowała p. Aleksandra Gajda. Po nich na scenie wystąpił zespół wokalny „Intro” działający przy Domu Kultury w Woli Gułowskiej oraz uczniowie Studia Edukacji Muzycznej z Adamowa, przygotowani przez p. Mariusza Gajdę.
Następnie na scenie pojawił się drugi zespół taneczny z naszej gminy „Crazy Kids” z Adamowa, prowadzony również przez p. Aleksandrę Gajdę. Jako następni w kolejności wystąpili członkowie zespołu obrzędowego „Zawsze razem” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie, prowadzonego przez p. Zofię Kozłowską
Po zaprezentowanym widowisku obrzędowym nadszedł czas na występ gwiazdy – zespołu Akcent. Podczas koncertu zespołu Akcent teren Stadionu LKS „Sokół” w Adamowie wypełnił się publicznością. Wydarzenie to przyciągnęło około 6000 osób, byli to przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy oraz gmin sąsiednich. Po godzinnym występie, który rozgrzał i rozśpiewał bardzo liczną publiczność na scenie wystąpiło dwóch raperów Olsenn & SkRyty. Po młodych raperach zaprezentował się wokalista Grzegorz Fijałkowski, który swym śpiewem wzbudził wśród publiczności liczne emocję. Zwieńczeniem festynu była zabawa taneczna trwająca do północy, przy muzyce zespołu Grafit z Adamowa.
Na uczestników festynu oprócz występów i zabawy tanecznej czekały również inne atrakcję, miedzy innymi wesołe miasteczko, dmuchańce oraz liczne stoiska.
Sprzyjająca pogoda dopisała organizatorom, jedynie na wstępie imprezy wzbudziła małe poruszenie wśród publiczności i organizatorów.
Dziękujemy uczestnikom festynu za tak liczne przybycie i zapraszamy ponownie za rok.