„Dzień Adamowa i Okolicy”- działo się

Dzień Adamowa  (3)18 czerwca br., w samym szczycie truskawkowych żniw, gmina Adamów i okolice bawiły się na dorocznym festynie. Gwiazdą tegorocznej edycji, magnesem, który przyciągnął tłumy była gwiazda muzyki disco polo, grupa „After Party”. Zanim na scenę wbiegł Patryk Pegza, publiczność, co jest tradycją festynu, mogła podziwiać młodych artystów z naszej gminy: instrumentalistów, tancerzy i śpiewaków. Doceniając talent i pracę włożoną w przygotowanie do występu wymienimy w kolejności pojawiania się na scenie. Oto oni: Paulina Mizak, Julia Jastrzębska, Kamil Bąbol, Alicja Jastrzębska, Adrian Sadowski, Aleksandra Patkowska, Julia Jóźwik, wszyscy ze Studia Edukacji Muzycznej prowadzonego przez Mariusza Gajdę. Później mogliśmy podziwiać Zespół Wokalno-Instrumentalny „LoveLife” w składzie Janek Baran, Mikołaj Baran, Nikodem Baran, Marcelina Kozioł, Weronika Wojciechowska, Patrycja Golba oraz Kinga Szabelska. „LoveLife” działa przy Zespole Szkół w Adamowie, opiekunem jest Marek Józwik. „Smerfiki” Aleksandry Gajdy to grupa roztańczonych kilkulatek, które tego dnia zadebiutowały przed tak liczną publicznością.

Matecznikiem najmłodszych tancerzy jest nowoczesna Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie. Tamże ćwiczy Zespół Wokalny „Intro” (Paulina Mizak, Julia Jastrzębska, Alicja Jastrzębska, Maja Wesołowska),  którego opiekunem jest Mariusz Gajda. Kacper Kardas z Woli Gułowskiej zachwycił swoją grą na saksofonie solo. Grupa taneczna „Dancing Queens” to jeszcze jeden projekt Aleksandry Gajdy, działający przy gminnej Bibliotece +. Zespół Śpiewaczy „Modry Len” z kapelą to nasza lokalna gwiazda nurtu folk. Potem sceną zawładnęły dziewczęta z grupy „Volstars”, z Domu Kultury w Woli Gułowskiej. Na tym zakończył się festiwal twórczości lokalnej. Nieubłaganie nadchodził moment kulminacji, jeszcze tylko gitarzysta i wokalista Wojciech „Molas” Gil z zaprezentował składankę przebojów klasycznego rocka i to był już tzw. support. Poprzedzany przez tancerzy, na scene wbiegł Patryk Pegza, lider „After Party”. Był show, była zabawa, działo się. Trzeba było to zobaczyć i usłyszeć. Występ „After Party” to kolejne spotkanie adamowskiej publiczności z tuzami nurtu muzyki najpopularniejszej. Gościliśmy już na stadionie Sokoła Adamów: „Weekend”, „króla Zenona” z „Akcentem”, „Power Play” i w tym roku „After Party”. Co za seria. Wracając do Sokoła Adamów, w niedzielę 18 czerwca nasi piłkarze mieli swoje 20 minut na scenie, podsumowujące ostatni rok treningów i meczy. Okazja była wyjątkowa – mistrzowska feta. Sokół Adamów zwycięstwem w ostatnim meczu sezonu 2016/2017 zapewnił sobie wygraną w rozgrywkach Bialsko-Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i tym samym awans do IV ligi. Popularne „Rosoły” są najlepszą drużyną w powiecie łukowskim. Jeszcze raz gratulujemy. Kiedy już wiwaty i mistrzowskie skandowania umilkły nastał czas zabawy tanecznej. Do północy i chwilę dłużej grał i śpiewał zespół „Acord”. Chłopcy z okolicy, jeden tutejszy, uczestnicy V edycji „Disco Stars”. Widzimy przed nimi przyszłość. Regulamin imprezy nie pozwolił, bo inaczej roztańczony Adamów mógł się spóźnić na śniadanie. Zapraszamy za rok. Zabawa gwarantowana.

Dzień Adamowa Dzień Adamowa (4) Dzień Adamowa (3) Dzień Adamowa (2) Dzień Adamowa  (6) Dzień Adamowa  (5) Dzień Adamowa  (4) Dzień Adamowa  (3) Dzień Adamowa  (2) Dzień Adamowa  (1)