anielskie śpiewanie już za nami…

12489229_618194804985510_2176389885900672969_o_2

10 stycznia br. w Domu Kultury w Woli Gułowskiej odbył się VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych „Anielskie Śpiewanie”. Podczas konkursu swoje umiejętności zaprezentowało ponad 250 uczestników – przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu łukowskiego. Zgodnie z regulaminem w repertuarze wykonawców znalazły się tradycyjne kolędy oraz piosenki nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.
W skład jury wchodziło czterech członków reprezentujących różne instytucje kultury z naszego województwa:
– Józef Obroślak – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie,
– Kornelia Niedbał – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie,
– Tadeusz Bochman – Łukowski Ośrodek Kultury,
– Sylwia Dmowska – Dom Kultury w Kocku.
Przerwy podczas obrad jury zostały wypełnione Koncertem Kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego Intro działającego przy Domu Kultury w Woli Gułowskiej, opiekunem jest p. Mariusz Gajda.
Dyplomy i nagrody laureatom wręczali: Dyrektor Domu Kultury/organizator – Karol Ponikowski, Przewodnicząca Rady Gminy Adamów – Krystyna Bujak oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Adamów – Andrzej Cąkała.

Lista laureatów VII Powiatowego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych
„Anielskie Śpiewanie”

Kategoria : przedszkole

Soliści
I miejsce: Piotr Piros – Przedszkole Miejskie nr 7 „Szczęśliwa Siódemka” w Łukowie (opiekun – Magdalena Wyzińska);

II miejsce: Kacper Koper – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (opiekun – s. Agnieszka Chełchowska);

III miejsce: Weronika Koper (3 lata) – Przedszkole w Gręzówce (opiekun – Elżbieta Mariuszyc, Anna Koper).

Zespół
I miejsce: Dominik Cabaj, Łucja Korlaga, Natalia Mróz – Przedszkole w Gręzówce (opiekun – Dorota Sójka, Jolanta Grzyb);

II miejsce : Marcel Bartosiewicz, Filip Bartosiewicz – Przedszkole im. Misia Uszatka w Adamowie (opiekun – Elwira Beczek);

III miejsce: Pola Celińska, Annabel Nunn, Amelka Rozwadowska, Lilianka Prokopowicz – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Łukowie (opiekun – Ewelina Karwowska, Leszek Kamola, Justyna Izdebska).

Kategoria : szkoły podstawowe
Klasy I –III

Soliści
I miejsce: Mikołaj Gajowy – Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie (opiekun – Anna Pudełek);

II miejsce: Oliwia Dzido – Szkoła Podstawowa w Wólce Domaszewskiej (opiekun – Robert Marcinek);

III miejsce: Weronika Wierzchowska – Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie (opiekun – Anna Pudełek).

WYRÓŻNIENIA:
• Karolina Jastrzębska – Łukowski Ośrodek Kultury (opiekun – Monika Sołtyszewska);
• Katarzyna Skwarek – Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarczewie (opiekun – Dorota Kowalczyk);
• Marta Wardak – Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie (opiekun – Anna Pudełek);
• Gabriela Łukasik – Zespół Szkolno Przedszkolny w Łukowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie (opiekun – Przemysław Oskroba).

Zespoły
I miejsce: Emilia Mateńka, Zuzanna Bochman –Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie (Opiekun – Dorota Oskroba);

II miejsce: Zespół z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Adamowie (opiekun – Anna Siergiej);

III miejsce: Julia Bernaciak, Zuzanna Białach, Paulina Szczęśniak, Patrycja Biskowska, Natalia Rogowska – Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarczewie (opiekun – Dorota Kowalczyk).

Klasy IV – VI

Soliści
I miejsce: Alicja Dziurdziak –Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie (opiekun – Magdalena Hymos-Sulej);

II miejsce: Kuba Jastrzębski – Łukowski Ośrodek Kultury (opiekun – Monika Sołtyszewska);

III miejsce: Julia Stolarczyk – Łukowski Ośrodek Kultury (opiekun – Monika Sołtyszewska).

WYRÓŻNIENIA:
• Patrycja Sadło – Zespół Szkół nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Łukowie (opiekun – Mariusz Sadło);
• Maja Skurka – Zespół Szkół w Woli Gułowskiej (opiekun – Mariusz Gajda);
• Dominika Piros – Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie (opiekun – Anna Pudełek);
• Gabriela Celińska –Drozd – Zespół Szkół w Gręzówce (opiekun – Tomasz Piros).

Zespoły
I miejsce: Zespół wokalny Wo-luz w składzie: Maja Skurka, Julia Grzechnik, Gabriela Szałkowska, Wiktoria Grabowska, Łucja Pietrzak, Wiktoria Kasak – Zespół Szkół w Woli Gułowskiej (opiekun – Mariusz Gajda;

II miejsce: Kinga Szabelska – solistka, Nikodem Baran – gitara rytmiczna, Martyna Górczyńska- gitara basowa, Mikołaj Baran-instrument klawiszowy, Jakub Kępa – perkusja – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Adamowie (opiekun –Marek Józwik);

III miejsce: Zespół z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Krzówce (opiekun-Sylwia Jastrzębska).

WYRÓŻNIENIA:
• Zespół z klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Adamowie (opiekun – Anna Siergiej);

Kategoria: gimnazja

Soliści
I miejsce: Natalia Wysocka – Gimnazjum nr 2 w Łukowie (opiekun – Magdalena Hymos-Sulej);

II miejsce: Klaudia Borejko – Gimnazjum nr 2 w Łukowie (opiekun – Magdalena Hymos-Sulej);

III miejsce: Anastazja Klimiuk – Łukowski Ośrodek Kultury (opiekun – Monika Sołtyszewska);

III miejsce: Aleksandra Kurowska – Łukowski Ośrodek Kultury (opiekun – Monika Sołtyszewska).

WYRÓŻNIENIA:
• Marta Skurka – Łukowski Ośrodek Kultury (opiekun – Monika Sołtyszewska).

Zespoły
I miejsce: Magdalena Rosłoń, Katarzyna Kiełczykowska, Karolina Piskorek, Klaudia Świeczak, Karolina Rytel – Zespół Szkół w Zagoździu (opiekun – Anna Oskroba-Suśniak);

II miejsce: Kamila Kajda z chórem szkolnym – Zespół Szkół w Zagoździu (opiekun – Anna Oskroba-Suśniak)

III miejsce: Zespół BEL CANTO w składzie: Wiktoria Wideńska, Monika Stępniewska, Magda Peryt, Klaudia Peryt – Zespół Szkół w Gręzówce (opiekun – Tomasz Piros).

WYRÓŻNIENIA:
• Diana Dębińska, Daniel Dębiński, Paulina Izdebska, Edyta Kasak, Patryk Kasak, Karolina Szymanek, Martyna Warpas – Niepubliczne Gimnazjum w Zakępiu (opiekun – Mariola Dzido).